Organizator:

Aluminiowe szalunki LITEBOX do zabezpieczania wykopów od TITAN Polska na targach SAWO 2022

Podziel się

Firma TITAN POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie to działający nieprzerwanie od 2002 roku oficjalny przedstawiciel niemieckiej firmy Friedrich Ischebeck GmbH. Oferuje nowoczesne rozwiązania wykorzystywane przez budownictwo specjalne i inżynieryjne.

W ofercie firmy można wyodrębnić trzy zasadnicze gałęzie:

  • rozwiązania geotechniczne - w oparciu o unikalny system TITAN do iniekcyjnych mikropali, kotew i gwoździ gruntowych;
  • innowacyjne systemy aluminiowych deskowań i konstrukcji wsporczych o wysokiej wydajności stosowania;
  • kompletne systemy szalunków wykopowych do zastosowań w różnorodnych warunkach technicznych.

.

Zakres działalności w każdym z tych obszarów obejmuje dostawę produktów bezpośrednio na budowę lub w inne wskazane miejsce oraz szeroko pojęte doradztwo i konsultacje techniczne. TITAN POLSKA to również Biuro Inżynierskie, zapewniające wsparcie na każdym z etapów projektowych: od koncepcji i gotowego projektu rozwiązania technologicznego począwszy, przez nadzór na etapie realizacji, po weryfikację wykonanych prac. Firma oferuje ponadto szkolenia dla firm wykonawczych w zakresie zastosowania systemu TITAN. Firma aktywnie oddziałuje na sektor budownictwa inżynieryjnego, poprzez działania eksperckie w ramach struktur PKG i Komitetu Technicznego PKN oraz promowanie nowatorskich rozwiązań. Rozległe kontakty międzynarodowe pozwalają wykorzystać i dzielić się bogactwem doświadczeń na rynku krajowym, kształtując oblicze geotechniki. W ciągu osiemnastu lat działalności kompetencją i rzetelnością firma TITAN zjednała sobie większość firm zajmujących się specjalistycznymi pracami inżynieryjnymi. W trakcie tego okresu dała się poznać również jako rzeczowy, otwarty i dynamiczny doradca. Wysoka jakość usług oraz niezawodność produktów spowodowały, iż rozwiązania oparte na systemie TITAN są obecne na najważniejszych projektach inżynierskich w Polsce.

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska na targach SAWO w Poznaniu w dniach 25 - 27 kwietnia 2022, podczas których zaprezentowane zostaną aluminiowe szalunki LITEBOX do zabezpieczania wykopów.

System aluminiowych szalunków wykopowych LITEBOX to idealny system zabezpieczania wykopów o głębokości do 6 m. Jest to doskonały wybór do zastosowań w warunkach zabudowy miejskiej. Modułowy system LITEBOX wypełnia lukę pomiędzy ciężkimi i kłopotliwymi systemami stalowymi oraz ręcznymi deskowaniami drewnianymi.

Zakres zastosowań podzielono na cztery typy, aby dopasować się do zróżnicowanych wymagań poszczególnych rodzajów robót.

Modułowy system LITEBOX może być swobodnie łączony i uzupełniany w zależności od potrzeb. Wszystkie elementy są lekkie (max 42 kg) i mogą być transportowane przy pomocy samochodów dostawczych do 3.5 t. Aluminiowe panele szalunkowe są łączone ze sobą ręcznie przy pomocy aluminiowych łączników i rozpór wykopowych bezpośrednio na budowie.

Wśród wielu zastosowań można wyróżnić: układanie w otwartych wykopach sieci elektrycznych, gazowych i wodociągowych, przeciski oraz przewierty sterowane, naprawy oraz obsługa przyłączy istniejących budynków, różnego rodzaju inspekcje instalacji oraz różnego rodzaju roboty ogrodnicze i architektury  krajobrazu, etc.

System aluminiowych szalunków wykopowych LITEBOX spełnia wymagania zawarte w PN-EN 13331 oraz DIN 4124. Dalsze informacje dotyczące konstruowania dostępne są w instrukcji montażu i użytkowania systemu LITEBOX.

Aspekty bezpieczeństwa aluminiowych szalunków wykopowych LITEBOX zostały sprawdzone przez specjalistyczną komisję przy towarzystwie ubezpieczeniowym świadczącym ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla sektora budowlanego (TBG).