Organizator:

„Bezpieczeństwo w domu. Gaśnica" - wernisaż prac studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na SAWO 2022

Podziel się

Zapraszamy serdecznie na wystawę zatytułowaną „BEZPIECZEŃSTWO W DOMU. GAŚNICA”. Wystawa jest efektem konkursu jaki został zorganizowany na Uniwersytecie Artystycznym im M. Abakanowicz w Poznaniu w ramach porozumienia partnerskiego z producentem urządzeń gaśniczych Ogniochron oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Czy w każdym domu jest gaśnica? – wernisaż prac studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pt. „BEZPIECZEŃSTWO W DOMU. GAŚNICA”. 

Celem konkursu było zwiększenie świadomości i poczucia bezpieczeństwa, szczególnie tam gdzie powinniśmy czuć się najbezpieczniej, poprzez zakup i wyposażenie naszych mieszkań i domów
w urządzenia gaśnicze, czyli „domową” gaśnicę. Jak również zwrócenie uwagi na prawidłowe jej przechowywanie oraz umiejętności użycia gaśnicy w nagłych przypadkach. „Domową” gaśnicą można ugasić większość palących się w domu przedmiotów i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia
i spowodowania zagrożenia życia i zdrowia.

„Trzeba o tym mówić, trzeba to pokazywać i trzeba tworzyć takie gaśnice, żebyśmy wszyscy chcieli je mieć i w razie czego potrafili z nich skorzystać” – tłumaczą organizatorzy konkursu.

Aby popularyzować tę ideę studenci kierunku WZORNICTWA poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego podjęli się zaprojektowania nowych form i elementów składowych gaśnic, a studenci kierunku GRAFIKA zaprojektowali grafiki informacyjne, zachęcające do zaopatrzenia się w te urządzenia, jako niezbędne do zgaszenia zarzewia pożaru w domu. 

Efekty ich pracy będą prezentowane na tej wystawie. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w dniach od 25-27 kwietnia 2022 r. podczas Targów SAWO 2022 w Pawilonie 3A na stoisku Państwowej Straży Pożarnej.