Organizator:

Bezpieczeństwo z komfortem - SCHÜTZE-SCHUHE na Targach SAWO 2022

Podziel się

Produkcja jest sercem SCHÜTZE-SCHUHE. Od samego początku firma SCHÜTZE-SCHUHE dążyła do produkcji obuwia wysokiej jakości na trudnym rynku. Aby osiągnąć ten cel, niezbędne są wysokiej jakości materiały, wygodne dopasowanie, fachowe wykonanie i pasja do rzemiosła obuwniczego.

SCHÜTZE-SCHUHE

1892 Wmurowano kamień węgielny w MISTLBERGU KOŁO TRAGWEIN Założenie rodzinnej firmy Schützeneder datuje się na rok 1892. W tym czasie zarejestrowano patent na schody ruchome, po raz pierwszy sprzedano pastę do zębów i powstała Coca-Cola. W 1892 roku mistrz szewski Simon Schützeneder założył warsztat szewski w Mistlbergu, będącym wówczas jeszcze niezależną gminą sąsiadującą z Tragwein. Założyciel miał czterech synów, którzy wszyscy kształcili się w zawodzie ojca i zdobywali tytuł mistrza.

1925 FUNDACJA MIĘDZYWOJNA W MIEŚCIE TRAGWEIN 1925 Siedem lat po I wojnie światowej najstarszy syn, mistrz szewski Karl Schützeneder, kupił dom przy głównym placu w Tragwein, gdzie założył warsztat szewski. Po krótkim czasie zatrudnił kilku rzemieślników i czeladników.

1965 NOWE POKOLENIE W OKRESIE BOOMU GOSPODARCZEGO W 1965 roku syn Karla, Willibald Schützeneder, przejął firmę i zmienił produkcję na produkcję seryjną. Powiększył warsztat na głównym placu Tragwein i produkował obuwie dla austriackiego handlu detalicznego obuwiem. W 1982 roku firma wyspecjalizowała się w elastycznie szytym obuwiu mundurowym i zaczęła zaopatrywać wszystkie austriackie władze publiczne i przedsiębiorstwa państwowe.

1991 KLUCZOWE WYBORY XXI WIEKU Rok 1991 wyznaczył nowy etap, kiedy do firmy wszedł syn Willibalda, Thomas Schützeneder. Produkcja skierowana była do obuwia ochronnego i zawodowego dla rzemiosła, przemysłu, budownictwa i rzemiosła pokrewnego. W 1996 roku zgłoszono i uzyskano autorski patent, który obejmował proces racjonalnej produkcji obuwia z podeszwą gumowo-PUR. W 1998 roku zakupiono system bezpośredniego podeszwy do gumy-PUR, umożliwiający produkcję wygodnego i niezwykle trwałego obuwia ochronnego, według opatentowanej metody. Dzięki temu rozwiązaniu produkcja została zautomatyzowana, aby zabezpieczyć zakład produkcyjny Tragwein.

2002 NOWY KROK W PRZYSZŁOŚĆ W latach 2002-2003 na obrzeżach Tragwein wybudowano nową siedzibę firmy, aby w pełni wykorzystać zalety nowej technologii. Odpowiednio rozszerzono logistykę i dystrybucję. Po przeprowadzce do nowej siedziby firmy w 2003 roku, automatyzacja została jeszcze bardziej zintensyfikowana dzięki zastosowaniu trzech sześcioramiennych robotów. W 2008 roku, po 2 latach prac rozwojowych, na rynek wprowadzono nowe buty do asfaltu, wyznaczając nowe standardy w tym zakresie wymagań.

2009 CIĘŻKA PRACA JEST NAGRODZONA 2009 Przyznanie nagrody biznesowej Górnej Austrii „PEGASUS”. 2015 Nadanie austriackiego kodeksu broni narodowej za wyjątkowe osiągnięcia biznesowe.

2012 ROZWÓJ W KIERUNKU MEDYCZNYM W 2012 roku we współpracy z austriackim sprzedawcą specjalistycznych wyrobów ortopedycznych Medwalker opracowano system obróbki ortopedycznego obuwia ochronnego, który został wprowadzony na rynek pod marką SCHÜTZE-MED. To był punkt wyjścia dla dystrybucji modułowych systemów do tworzenia ortopedycznie modyfikowalnego obuwia ochronnego zgodnie z ÖNORM Z 1259.

TECHNOLOGIA 2013. TECHNOLOGIA. TECHNOLOGIA. 2013 Opracowanie nowej generacji podeszwy z poliuretanu i zakup 18-cyfrowego systemu bezpośrednich podeszw PUR do produkcji lekkiego i modnego obuwia ochronnego.

2018 ADAPTACJA 18-CYFROWEGO SYSTEMU PUR DIRECT-SOLING Stanie w miejscu oznacza cofanie się, a tego nie chcemy. Nieustannie idziemy do przodu, aby pozostać konkurencyjnymi, a przede wszystkim odnieść sukces. Oczywiście w naszych zakładach produkcyjnych również nie ma przestojów. System został wyposażony w nowe roboty 6-osiowe, które wspierają naszych pracowników w pracy.

2021 INWESTYCJA W 24-CYFROWY SYSTEM PUR DIRECT-SOLING Aby w dalszym ciągu dobrze zabezpieczyć lokalizację, na początku 2021 roku zainwestowaliśmy w nowy 24-cyfrowy system direct-soling PUR. Dzięki temu jesteśmy w stanie poszerzyć gamę modeli i w konsekwencji dalsze zwiększanie naszego udziału w rynku.

Piąte pokolenie (mgr FLORIAN SCHÜTZENEDER) jest w firmie od stycznia 2021 roku.

Od lipca 2021 roku firma posiada certyfikat ISO 9001.

Na Targach SAWO 2022 firma zaprezentuje szeroką gamę obuwia ochronnego. Jedną z nowości jest SCHÜTZE ASPHALT PRO.

Jedyne obuwie ochronne, które zarabia pieniądze. Dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta:

SCHÜTZE ASPHALT-PROFI to jedyne buty umożliwiające Twoim pracownikom pracę na gorącym asfalcie przez ponad godzinę bez narażania ich zdrowia i/lub bezpieczeństwa.

CZY ZNASZ INNEGO?

ROZWIĄZANIE DO PRACY NA GORĄCYCH POWIERZCHNIACH

Miękka WODOODPORNA SKÓRA zmienia SERIĘ SCHÜTZE-PRO w STREFĘ KOMFORTU dla Twoich stóp. Wyściółka z naturalnej perforowanej skóry ortopedycznej uzupełnia wysokiej jakości materiały i zapewnia optymalny klimat stopy.

Detale:

Norma: EN ISO 20345:2011, ÖNORM Z1259:2017, DGUV 112-191

Funkcja ochronna: S2

Badania dodatkowe: HI – CI – HRO – SRB

OPIS

Cholewka – skóra naturalna odporna na wodę, oleje i zabrudzenia w specjalnej jakości, grubość ok. 2,1 mm

Skóra podszewkowa – wyściółka ze skóry naturalnej, perforowanej ortopedycznej o grubości od 1,0 do 1,4 mm

Nakładka chroniąca palce – wysoki i szeroki podnosek FreeToes ze stali, z elastyczną krawędzią przejściową

Poduszka – wymienna wkładka poduszki z kulistym piętą i wyraźnym podparciem łuku, anatomicznie; uformowany, regulujący wilgotność, aktywny oddechowo, antybakteryjny i nadający się do prania

Wkładka – skóra naturalna garbowana ziołowo o grubości 2,4 - 2,7 mm

Podeszwa – Podeszwa DUO SOFT-ACTIVE (guma PU), USZCZELNIAJĄCA PODESZWA EDGE SYSTEM patent nr. 403677; forma z kauczuku nitrylowego (antypoślizgowa, odporna na drobnoustroje i kwasy, odporna na oleje i paliwa); korpus z pianki poliuretanowej (lekki, amortyzujący, trwale elastyczny); dobrze izolowany specjalnym materiałem włóknistym odpornym na ciepło; izolacja cieplna i zimna zgodnie z EN ISO 20345:2011 (HI-CI); odporność na ciepło kontaktowe do 300°C zgodnie z EN ISO 20345:2011 (HRO)

Rozmiary – 40 – 48

 

Więcej informacji o firmie: https://schuetze-schuhe.at