Organizator:

Moc atrakcji od strażaków na SAWO 2022

Podziel się

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu we współpracy z Oddziałem Wielkopolskim Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, a także Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej-PIB w Józefowie k/Otwocka, Szkołą Aspirantów PSP w Poznaniu i Komendą Miejską PSP w Poznaniu przygotowały niezwykle atrakcyjny pakiet przedsięwzięć strażackich.

Na wspólnym stoisku zagoszczą również przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Przygodzkim oraz młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Kwilczu.

Na stoisku wystawienniczym PSP w pawilonie 3A będzie można uzyskać, przede wszystkim, fachowe porady dotyczące różnych zagadnień ochrony przeciwpożarowej, czy wziąć udział w interaktywnej grze o bezpieczeństwie. Strażacy będą prowadzić edukację z zakresu prewencji społecznej przy użyciu mobilnych symulatorów zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego wraz z modułem Woda-Las oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy. Ponadto zaprezentowany zostanie nowoczesny sprzęt ratowniczy, w tym najnowsze samochody pożarnicze zakupione przez wielkopolskich strażaków.

 

„Czy w każdym domu jest gaśnica?” – okazuje się, że nie jest ona powszechnym wyposażeniem naszych domów, a nawet jeśli jest, to nie zawsze potrafimy jej użyć…Nowe spojrzenie na domową gaśnicę będzie pokazywać wystawa pt. „Bezpieczeństwo w domu. Gaśnica”. Wystawa jest efektem projektu realizowanego we współpracy Uniwersytetu Artystycznego z Państwową Strażą Pożarną i producentem gaśnic Ogniochron. Studenci kierunków Wzornictwo i Grafika podjęli się zaprojektowania nowych form i elementów składowych gaśnic oraz grafik informacyjnych, zachęcających do zaopatrzenia się w te urządzenia. Wystawa jest promocją projektu, którego celem było zwiększenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa poprzez posiadanie, prawidłowe przechowywanie i umiejętność użycia gaśnicy.

Kulminacja strażackich atrakcji będzie miała miejsce 26 kwietnia br. kiedy to odbędzie się, w strefie konferencyjnej pawilonu 3A, konferencja techniczna "Nowoczesne instalacje w ochronie życia i mienia – projektowanie i eksploatacja”. Zaraz po zakończeniu konferencji odbędzie się dynamiczny pokaz działań ratowniczych grup specjalistycznych   (poszukiwawczo-ratowniczej, wysokościowej, chemiczno-ekologicznej, wodno-nurkowej, grupy ratownictwa technicznego).

Zapraszamy!