Organizator:

Muzeum BHP na SAWO 2022

Podziel się

Powołanie pierwszego w Polsce Muzeum BHP to inicjatywa członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP pod Patronatem Zarządu Głównego OSPSBHP, koordynowana przez radomski oddział Stowarzyszenia. Przekazane rekwizyty zaowocowały przygotowaniem pierwszej mobilnej wystawy pn. "POMOCE DYDAKTYCZNE W SZKOLENIACH BHP – EWOLUCJA", która odbędzie się na targach SAWO 2022 w dniach 25-26 kwietnia, w pawilonie 3A na stoisku 3D.

Wystawę może obejrzeć KAŻDY, kto chciałby poznać historię służby BHP oraz zobaczyć rozwiązania wspierające bezpieczeństwo pracy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat oraz te najnowocześniejsze.

Wystawa historycznych eksponatów BHP to m.in.  środki ochrony indywidualnej, odzież, oznakowania, stare kaski ochronne, drewniane drabiny, czy legitymacje behapowców i inne przedmioty, które już dawno wyszły z użycia. Dla uczestników targów SAWO to będzie wyjątkowa podróż w czasie - pełna miłych wspomnień i bezcennych doświadczeń. 

Ponadto, w ramach projektu Muzeum BHP, będzie można porozmawiać z wieloma ciekawymi postaciami ze świata BHP – przedstawicielami instytucji i uczelni oraz aktywnymi behapowcami z nawet 50-letnim doświadczeniem zawodowym. Podzielą się oni swoimi spostrzeżeniami na temat pracy w branży BHP i kultury bezpieczeństwa kiedyś i dzisiaj.

 

Organizatorzy Muzeum BHP nadal poszukują różnych, historycznych akcentów wspierających bezpieczną pracę. Jeżeli posiadacie oryginalne rekwizyty i eksponaty sprzed lat, np. środki ochrony indywidualnej, obuwie, książki, rękawice, elementy bezpieczeństwa, apteczki, gaśnice, tablice, instrukcje itd. to można zabrać je ze sobą na targi SAWO 2022 i nie tylko zaprezentować gościom, ale także przekazać na wartościowy i unikatowy cel. W Muzeum BHP te właśnie eksponaty dostaną drugie życie, staną się nieśmiertelne i będą z nich czerpać wiedzę kolejne pokolenia behapowców. 

Projekt MUZEUM BHP wraz z mobilną wystawą pn. "POMOCE DYDAKTYCZNE W SZKOLENIACH BHP – EWOLUCJA" można odwiedzić w dniach 25-26 kwietnia, podczas targów SAWO 2022, w pawilonie 3A na stoisku 3D. Zapraszamy!