Organizator:

Odzież do zadań specjalnych – nagrodzona na targach SAWO

Podziel się

Firma PW KRYSTIAN Sp. z o. o. otrzymała dwie nagrody Grand Prix Targów SAWO za innowacyjne produkty. Komplet odzieży ChemGuard Nomex® Comfort z technologią EcoForce™ otrzymał nagrodę Grand Prix Głównego Inspektora Pracy natomiast odzież intensywnej widzialności z technologią LED została uhonorowana Grand Prix Dyrektora Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

 

 

Odzież bez szkodliwych związków PFAS

Produkt Komplet odzieży ChemGuard Nomex® Comfort z technologią EcoForce™ firmy PW KRYSTIAN Sp. z o.o. otrzymał Grand Prix Głównego Inspektora Pracy w kategorii Rozwiązania techniczno-organizacyjne z zakresu ergonomii, prewencji wypadkowej i profilaktyki zdrowotnej oraz inne produkty związane z tematyką targów SAWO.

Jest to pierwsza na rynku odzież bez szkodliwych związków PFAS, z wykończeniem kwasoodpornym, przeznaczoną dla pracowników sektora przemysłowego, którzy na co dzień mają do czynienia z substancjami niebezpiecznymi. W praktyce zrównoważonego rozwoju, wykończenie kwasoodporne oparte w ponad 50% na biokomponentach eliminuje konieczność ponownej impregnacji przez cały okres użytkowania, co przekłada się na ograniczenie kosztów konserwacji oraz korzystny wpływ na środowisko naturalne. Dzięki obecności włókien Nomex® i Kevlar® w składzie, odzież gwarantuje trudnopalność oraz maksymalną wytrzymałość.

 

Widoczność w każdych warunkach 

PW KRYSTIAN Sp. z o.o. odebrał również statuetkę również za Odzież intensywnej widzialności z technologią LED. Produkt ten otrzymał Grand Prix Dyrektora Centralnego Instytutu Ochrony Pracy w kategorii Rozwiązania techniczno-organizacyjne z zakresu ergonomii, prewencji wypadkowej i profilaktyki zdrowotnej oraz inne produkty związane z tematyką targów SAWO.

Widoczność pracownika niezależnie od występujących warunków oświetleniowych w miejscu pracy, znacząco wpływa na ograniczenie wypadkowości, a w efekcie pozwala utrzymać ciągłość i wydajność pracy. W warunkach niedostatecznego oświetlenia, pomimo stosowania odzieży zgodnej z normą EN ISO 20471 bez kierunkowego źródła światła, taśmy odblaskowe nie spełnią swojego zadania. W trosce o utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa nawet w warunkach całkowitej ciemności, opracowana została odzież z technologią LED oraz z elementami wykorzystującymi efekt fotoluminescencji.