Organizator:

Przyjdź i posłuchaj jak efektywnie wdrażać programy wspierające kulturę bezpieczeństwa

Podziel się

Jak efektywnie wdrażać programy wspierające kulturę bezpieczeństwa? To pytanie spędza sen z powiek niejednemu dyrektorowi czy kierownikowi EHS/BHP. Jeśli Ty również chcesz rozwiać swoje wątpliwości w tym temacie, weź udział w bezpłatnym szkoleniu, które odbędzie się pierwszego dnia Targów SAWO 2024 na scenie głównej pawilonu 4.

step2safety sawo 2024

 

W imieniu organizatora wydarzenia, firmy Step2Safety, zapraszamy na szkolenie „Efektywne wdrożenia programów wspierających kulturę bezpieczeństwa”, która odbędzie się pierwszego dnia Targów SAWO 2024 o godz. 13:30. Spotkanie jest otwarte, nie wymaga zapisów ani rezerwacji miejsc – może z niego skorzystać każdy uczestnik Targów SAWO.

Co w programie?

Z uczestnikami wydarzenia swoją wiedzą podzieli się wyjątkowy ekspert - psycholog przemysłowy i trener kultury bezpieczeństwa – Pani Magdalena Stola-Kowalska, Prezes Step2Safety.

 

Podczas spotkania, prelegentka postara się odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Czy nowy program kultury bezpieczeństwa zawsze oznaczają więcej pracy dla działu BHP/EHS?
  • Jak zaplanować wspieranie budowania kultury bezpieczeństwa, aby najlepiej wykorzystać posiadane zasoby?
  • Czy warto inwestować w umiejętności coaching-owe działu EHS/BHP?
  • Kiedy jest odpowiedni moment, aby wdrażać modne rozwiązania?
  • Z którymi programami nie warto się śpieszyć?
  • Jak zrobić w BHP/EHS rewolucję rękami liderów?

Jak widać w temacie skutecznych wdrożeń programów wspierających kulturę bezpieczeństwa jest więcej znaków zapytania niż gotowych odpowiedzi. I o to chodzi…

 

- Poradników i globalnych programów jest mnóstwo, a żaden z nich nie ma szansy być świętym Graalem kultury bezpieczeństwa dla konkretnej firmy. Czas na skrojone na miarę innowacyjne podejście. Im większym portfolio narzędzi dysponuje firma, a pracownicy działu EHS większą wiedzą, tym łatwiej będzie dotrzeć do serc i umysłów każdego managera. – podkreśla Magdalena Stola-Kowalska.

 

Aby wdrożenia wewnętrznych programów BHP/EHS okazały się sukcesem, warto świetnie się przygotować, przemyśleć każdy szczegół oraz znaleźć wewnątrz organizacji ludzi, którzy będą ambasadorami inicjatywy. Zaangażowanie najwyższego kierownictwa jest jednym z podstawowych gwarantów sukcesu. Myślenie strategiczne i plan na kilka lat w przód oraz solidne podstawy to także „must have” dobrych wdrożeń. Ale czy jest coś jeszcze, co może pomóc skutecznie zarażać pracowników kulturą bezpieczeństwa i być proste w obsłudze? Może nowinki z psychologii społecznej i najlepsze praktyki z dziedzin wydawałoby się niemające nic wspólnego z bezpieczeństwem?

 

A na deser, kij w mrowisko ku rozpaczy wszystkich entuzjastów nowości:

  • Jakie międzynarodowe nowinki nie mają szans udać się w polskiej rzeczywistości i czy HOP to swego rodzaju „hop” na głęboką wodę czy „hop(e)” (ang. nadzieja) na bezpieczeństwo pracowników?

 

Prelegentka

 

Magdalena Stola-Kowalska

Psycholog przemysłowy z doświadczeniem na stanowiskach managerskich międzynarodowych korporacji. Prezeska firmy Step2Safety. Pasjonatka czynnika ludzkiego w kulturze bezpieczeństwa, zmiany nawyków, przewidywania błędów ludzkich oraz prewencji wypadków. Dzięki wiedzy psychologicznej i doświadczeniu we wspieraniu managerów wdraża skuteczne programy angażujące serce i umysły pracowników. Tworzy programy z wykorzystaniem nowinek psychologicznych i testuje je wraz z międzynarodowymi korporacjami z branży motoryzacyjnej, nowych technologii, lotniczej i wydobywczej.

Organizator wydarzenia

step2safety logo

 

Organizatorem wydarzenia jest firma Step2Safety Sp. z o.o., która wspiera globalne firmy z branży motoryzacyjnej, nowych technologii, FMCG, lotniczej i wydobywczej w rozwijaniu kultury bezpieczeństwa i tworzeniu bezpiecznych nawyków na poziomie jednostki i całej organizacji.

Diagnozuje poziom kultury bezpieczeństwa, wdraża audytu bezpieczeństwa, tworzy kampanie wewnętrzne i prowadzi warsztaty dla pracowników i managerów rozwijające ich wyobraźnię zagrożeń i kompetencje skutecznego zarządzania bezpieczeństwem, zdrowiem i ochroną środowiska.

 

Spotkanie jest otwarte, nie wymaga zapisów ani rezerwacji miejsc! Wystarczy, że kupisz bilet na Targi SAWO i 23 kwietnia o godzinie 13:30 zajmiesz wygodne miejsce przy głównej scenie w pawilonie 4. 

 

KUP BILET MAPA EKSPOZYCJI PROGRAM WYDARZEŃ