Organizator:

SAWO 2022 - I dzień targów za nami!

Podziel się

Blisko 200 wystawców prezentujących najnowszą ofertę z sektora BHP, pożarnictwa i ratownictwa rozpoczęło biznesowe rozmowy z targowymi gośćmi, którzy licznie pojawili się w Poznaniu na targach SAWO.

Uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2022 dokonał Wiceprezes Zarządu Grupy MTP - Pan Filip Bittner.

„Dziś każdy z nas może działać na rzecz bezpieczeństwa. Stąd hasło targów SAWO - Razem dla bezpieczeństwa. I jeśli spojrzymy na liczby, to słowo „razem” nabiera dużego znaczenia - 175 wystawców, 5000 m2 powierzchni, pawilony 3 i 3A. To największe i najważniejsze wydarzenie w naszym kraju, które służy promocji ochrony życia i zdrowia w środowisku pracy. Cel to podnoszenie jakości pracy i bezpieczeństwa z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Sawo to nie tylko wystawa, to również miejsce wymiany  doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa pracy, ergonomii, ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej i innych pokrewnych zagadnień” - mówił podczas otwarcia targów Filip Bittner, wiceprezes Grupy MTP.

Następnie na scenie wystąpił Pan Marcin Stanecki  – Dyrektor Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, który odczytał list od Pani Minister Marleny Maląg. Po nim głos zabrał Pan Jarosław Leśniewski - Zastępca Głównego Inspektora Pracy. 

Na zwiedzających, profesjonalistów z branży szeroko rozumianego bezpieczeństwa już pierwszego dnia czekało mnóstwo atrakcji - a to przecież dopiero pierwszy dzień targów! Behapowców z pewnością zainteresowała konferencja organizowana w tandemie: PIP + CIOP-PIB „Obciążenie fizyczne, stres, hałas, wirusy - czynniki zagrożeń zawodowych i przyczyny niezdolności do pracy”. Wydarzenie to skierowane było do wszystkich osób zajmujących się kwestiami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy, zainteresowanych aktualnymi informacjami przygotowanymi przez ekspertów i instytucje kształtujące politykę bezpieczeństwa pracy na poziomie krajowym. Bieżąca tematyka przyciągnęła do Poznania ogromną ilośc słuchaczy, którzy z zainteresowaniem przysłuchiwali się wystąpieniom specjalistów CIOP-P, Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Wielkopolskiego Centrum Medycyny Pracy w Poznaniu.

Z kolei specjaliści, którym bliska jest dziedzina kultury bezpieczeństwa mogli wziąć udział w prelekcjach Step2Safety oraz Safety Media, podczas których omówiono zagadnienia związane z rozwojem pojęcia kultura bezpieczeństwa oraz zarządzaniem i oceną ryzyka zawodowego.

Tegoroczna ekspozycja w pawilonie nr 3A zamieniła się w poligon doświadczalny: poza stoiskami wystawców do dyspozycji gości targowych było mnóstwo wystaw, pokazów i szkoleń – zarówno profesjonalista z branży, jak i pasjonata mogli znaleźć dla siebie interesującą przestrzeń:

  • Pokazy na żywo z wykorzystaniem mobilnego trenażera CSE Dräger
  • Prezentacja pojazdów i specjalistycznego sprzętu ratowniczego PSP
  • Pokazy - edukacja z zakresu prewencji społecznej przy użyciu mobilnych symulatorów zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego wraz z modułem Woda-Las
  • Wernisaż „Bezpieczeństwo w domu. Gaśnica”.
  • Wystawa retro osprzęt strażacki
  • Muzeum BHP - wystawa historycznych eksponatów BHP pn. "POMOCE DYDAKTYCZNE W SZKOLENIACH BHP – EWOLUCJA"
  • Szkolenia z Pierwszej Pomocy w Wirtualnej Rzeczywistości VR
  • Strefa dronów i maszyn latających

Strefy pokazowe przygotowane we współpracy z partnerami targów SAWO cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - przed nami jeszcze 2 dni, a więc każdy, komu bliska jest idea BHP będzie mógł jeszcze skorzystać z przygotowanych atrakcji i zobaczyć mnóstwo nowości.

 

 

SAWO to przede wszystkim jednak wiele nowości produktowych, a w tym aż 12 laureatów prestiżowej nagrody Złotego Medalu MTP - warto zwrócić na te produkty szczególną uwagę:

LAUREACI ZŁOTYCH MEDALI SAWO 2022>>

Wręczono także dwie nagrody Grand Prix SAWO 2022:

LAUREACI GRAND PRIX SAWO 2022>>

oraz 7 statuetek Acanthus Aureus za najciekawsze stoiska:

LAUREACI ACANTHUS AUREUS SAWO 2022>>

 

Zapraszamy na kolejne dni targów SAWO 2022 - wtorek, 26.04 oraz środa, 27.04 w godzinach 10.00 - 17.00.

Zerknijcie też do galerii zdjęć z pierwszego dnia:

GALERIA FOTO 25.04.2022>>

i sprawdźcie, co ciekawego w programie przygotowaliśmy dla Was na jutro!

PROGRAM SAWO 2022>>

BILETY I KARTY WJAZDU KUPICIE TU:

BILETY SAWO>>

 

Targom SAWO towarzyszą Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE,  Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREEN POWER, Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX oraz Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER. Tegoroczna kwietniowa odsłona bloku targów INSTALACJE, GREENPOWER, SECUREX, EXPOPOWER i SAWO to największe i najważniejsze wydarzenie dla branży bezpieczeństwa i higieny pracy, OZE, ciepłowniczej, wentylacyjnej, chłodniczej i sanitarnej w 2022 roku!

 

Każdego, kto jest ciekawy, co przyniosą kolejne dni targowe, zapraszamy we wtorek (26 kwietnia 2022) oraz  w środę (27 kwietnia 2022) w godz. 10.00-17.00 do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich. SAWO – tu warto być!