Organizator:

Szkoła Latania pierwszy raz na SAWO

Podziel się

Tegoroczna edycja SAWO jest wyjątkowa! Nie tylko z powodu rekordowej liczby wystawców i zajmowanej przez nich powierzchni ekspozycyjnej ale również pod względem oryginalności wydarzeń towarzyszących. Mamy dla Was nie lada gratkę. Podczas SAWO 2024 będziecie mogli wziąć udział w zajęciach Szkoły Latania Lipowicza – grze połączonej z praktycznymi ćwiczeniami z prac na wysokości.

SZKOŁA LATANIA LIPOWICZA NA SAWO

 

Otwarte zajęcia Szkoły Latania będą odbywały się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy pawilonie 4 na placu Marka.

Aby wziąć udział w nauce przez zabawę, wystarczy, że:

  • będziesz posiadać obuwie umożliwiające bezpieczne wykonanie ćwiczeń,
  • złożysz pisemne oświadczenie o odpowiednim stanie zdrowia
  • oraz zarejestrujesz się (podczas rejestracji otrzymasz kartę startową) u nas na stoisku – stoisko pod żółtym namiotem na placu Marka.

 

Rozkład zajęć

Szkoła Latania będzie dostępna dla zwiedzających SAWO przez wszystkie dni trwania targów 23-25 kwietnia 2024 r. Szczegółowy plan zajęć przedstawia się następująco:

  • 23-24 kwietnia zajęcia praktyczne w godzinach 10:30-16:10 (szczegółowy plan ćwiczeń oraz zadań dostępny będzie podczas rejestracji u partnerów Szkoły)
  • Punk obowiązkowy dla tych, którzy marzą o zaświadczeniu z udziału w szkoleniu to pokazy ABC pracy na wysokości. Te zajęcia będą odbywały się tylko 2 razy dziennie. 10:30-11:00 oraz 13:30-14:00
  • 12:30-13.30 odbędą się pokazy ewakuacji z wysokości. Poszkodowanym będzie Ryszard – niewzruszony pozorant o wadze 100 kg
  • 25 kwietnia, czyli ostatni dzień Targów SAWO to dzień sesji Q&A (w godzinach 10:00-13:00)

To nie wszystkie atrakcje jakie w ramach Szkoły przewidzieli organizatorzy! 23 oraz 24 kwietnia o 16:20 na poligonie będą odbywały się losowania nagród ufundowanych przez partnerów Szkoły Latania, a zarazem wystawców targów SAWO.

 

szkoła latania sawo

 

Czego nauczysz się podczas zajęć?

Tematy jakie będą ćwiczone to dobór sprzętu do pracy na wysokości, ewakuacja z wysokości, latanie na drabinie, praca w podparciu i ograniczeniu, wędkowanie, wchodzenie po drabinie systemowej, przegląd szelek, przegląd hełmów, przegląd zespołów łącząco-amortyzujących, zakładanie szelek.

Szczegółowe zasady gry będą dostępne na stoisku Szkoły Latania na placu Marka (żółty duży namiot koło dużego rusztowania).

 

Jeżeli jesteś wystawcą SAWO i chciałbyś dołączyć do gry, zgłoś się do Artura - artur.lipowicz@platformabezpieczenstwa.pl, tel.: 883663557

 

KUP BILET NA SAWO MAPA EKSPOZYCJI PROGRAM WYDARZEŃ