Organizator:

Szkolenia Pierwszej Pomocy w Wirtualnej Rzeczywistości na SAWO 2022

Podziel się

Fundacja Strażacy Wielkopolska oraz firma 4 Help VR zapraszają do udziału w innowacyjnych szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy wykorzystujące wirtualną rzeczywistość (VR). Szkolenia będą odbywać się we wszystkie dni trwania targów SAWO 2022, w pawilonie 3A, stoisko nr 56.

Pierwsza Pomoc VR to innowacyjne rozwiązanie szkoleniowe, które sprawia, że szkolenia z zakresu pierwszej pomocy będą bardziej realistyczne i angażujące. Wirtualna Rzeczywistość to obraz, dźwięk, przestrzeń i dotyk, całość „zamknięta” w świecie technologii. Poprzez testowanie różnych sytuacji w świecie wirtualnym z wykorzystaniem 4 Help VR, uczestnik szkolenia zyskuje przewagę w momencie realnych zdarzeń. Wirtualna rzeczywistość pozwala na odzwierciedlenie warunków panujących na miejscu zdarzenia i to bez żadnych negatywnych skutków ubocznych pomyłek.

 

Doświadczenie wzmacnia poczucie pewności siebie

Najnowsze badania nad wirtualną rzeczywistością dowodzą, że jeżeli czegoś doświadczymy, to następnym razem nasza postawa i reakcja wobec zagrożenia będzie szybsza, bardziej pewna siebie, a przez to skuteczniejsza. Bodźce, generowane w otaczającym świecie wirtualnym, odbierane są przez nasz mózg jako rzeczywiste, co bezpośrednio przekłada się na poziom emocji. Dzięki temu zdobyte doświadczenia przyczyniają się do wzrostu umiejętności, bez narażania się na fizyczne skutki uboczne.

Razem sięgamy dalej

Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy mają różny wymiar i poziom. Przyswojenie sobie niezbędnej wiedzy przez uczestników zależy przede wszystkim od predyspozycji, umiejętności oraz doświadczenia trenera.
Dlatego przygotowaliśmy kompletny program do szkoleń, wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne. Nasze rozwiązanie pozwala na osiągnięcie wyższego poziomu przyswajania wiedzy oraz wytrenowania umiejętności. Zaangażowanie uczestnika oraz jakość prowadzanych czynności ratunkowych przekładają się na przeżycie osób poszkodowanych.

 

Program szkoleniowy Pierwsza Pomoc 4 Help VR:

  • Wykorzystuje innowacyjne rozwiązanie technologiczne - opierając swoje działanie na specjalistycznym i zsynchronizowanym z naszym oprogramowaniem sprzęcie o wysokich parametrach technicznych
  • Odzwierciedla rzeczywistą sytuację zagrożenia życia - wirtualnie przenosi użytkownika w fikcyjne miejsce zdarzenia, na ulicy leży poszkodowany, któremu należy udzielić pomocy.
  • Monitoruje jakość resuscytacji krążeniowo - oddechowej - dzięki naszemu autorskiemu czujnikowi umieszczonemu w fantomie oraz precyzyjnemu algorytmowi instruktażowo-edukacyjnemu, uczestnik ma możliwość prawidłowej nauki prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
  • Podnosi oraz kształci umiejętności praktyczne uczestnika - doświadczanie oraz podążanie za instrukcjami uczy użytkownika poprawnego działania w analogicznej sytuacji w realnym świecie. Synchronizacja obrazu i dźwięku oraz kinestetyki pozwala na zaspokojenie potrzeb szkoleniowych u różnych odbiorców.
  • Uczy wirtualny trener - w wirtualnym świecie uczestnika szkolenia prowadzi trener – Paramedicus, który krok po kroku wskazuje, co należy robić. Instrukcje przekazywane są za pomocą gestów, napisów, jak również sygnałów dźwiękowych. Miły głos Paramedicusa spokojnie tłumaczy, co i kiedy należy zrobić.
  • Edukuje, bawi i skupia uwagę - wirtualny świat, scenariusz oraz elementy grywalizacji dają niezapomniane chwile i gwarantują dobrą zabawę, przy okazji uczestnicy przyswajają wiedzę z tak ważnego zagadnienia, jakim jest pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

 

Wskocz do wirtualnego świata, aby uratować życie

Ratowanie życia może być stresujące, lecz 4 Help VR dodaje pewności poprzez doświadczenie i specjalnie dobrany scenariusz szkolenia, zwiększa bodźce i odwzorowuje autentyczną sytuację ze świata realnego. Ze szkolenia wychodzisz pewny siebie z praktycznymi umiejętnościami. To proste.

Podczas targów SAWO 2022 będzie można ćwiczyć, utrwalać i nabywać nowych umiejętności, a tym samym wzmacniać pewność siebie i zmniejszać stres. Szkolenia odbywają się z wykorzystaniem gogli VR oraz manekinów szkoleniowych.