Organizator:

Wystawca targów SAWO 2022 - WINDHUNTER ACADEMY otrzymał nagrodę Firma Roku 2022

Podziel się

Windhunter Academy otrzymał nagrodę Firma Roku 2022 za pionierski projekt szkoleniowy przygotowany wspólnie z OX2 Polska dla pracowników sektora górniczego, dzięki któremu będą oni mogli podjąć pracę w branży wiatrowej!

Początki Windhunter academy sięgają 2009 roku, kiedy to firma zaczęła organizować serię seminariów na temat energetyki wiatrowej. Od tego czasu sukcesywnie się rozwija - jako pierwsza w Polsce zdobyła akredytację Global Wind Organisation. Wciąż rozszerzana jest oferta szkoleniowa i otwierane nowe ośrodki.

Windhunter academy to ośrodek szkoleniowy skupiający się wyłącznie na energetyce wiatrowej. Celem firmy jest zapewnienie najwyższej jakości szkoleń w zakresie bezpiecznej pracy na turbinach wiatrowych. Centrum szkoleniowe windhunter_academy wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt bezpieczeństwa i ewakuacji używany podczas pracy na turbinie wiatrowej. Oprócz szkoleń, w ofercie firmy są również doradztwo i konsultacje w zakresie energetyki wiatrowej. Specjaliścu WA angażują się w działania, które pomagają w rozwoju i społecznej akceptacji energetyki wiatrowej.

Warto podkreślić, że podczas konferencji zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej - PSEW, która odbyła się w dniach 13-15.06.2022 w Serocku, Windhunter Academy otrzymało nagrodę Firma Roku 2022 za pionierski projekt szkoleniowy przygotowany wspólnie z OX2 Polska dla pracowników sektora górniczego, dzięki któremu będą oni mogli podjąć pracę w branży wiatrowej!

 


"Cieszymy się, że ta inicjatywa została doceniona. Transformacja systemu energetycznego nie polega jedynie na zmianie systemowej energetyki konwencjonalnej na zieloną. Chodzi o przekwalifikowanie ogromnej grupy pracowników przemysłu węglowego. To jest nasz cel" - podsumowuje Karolina Jastrzębska, dyrektor zarządzająca windhunter academy.

Transformacja energetyczna rozpoczęła się. Warto pamiętać, że ten proces to nie tylko zainstalowane megawaty. To przede wszystkim ludzie. Pierwsza grupa górników ukończyła miesięczny kurs na wszystkich Global Wind Organisation certyfikatów wymaganych w branży wiatrowej.