Organizator:

Wytypuj swojego laureata wśród nagrodzonych Złotym Medalem SAWO 2024

Podziel się

Tradycyjnie, jeszcze przed rozpoczęciem targów SAWO, poznajemy laureatów jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród targowych w naszym kraju - Złotego Medalu Grupy MTP. W konkursie doceniana jest innowacyjność, pomysłowość, nowoczesność. Zgłaszane produkty i usługi, które będą prezentowane na stoiskach targowych wyróżniają się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym. Zobaczcie jakie rozwiązania będą wyznaczać trendy w 2024 roku!

 

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie ochrony pracy, pożarnictwa i ratownictwa na targach SAWO 2024. Złoty Medal, przyznawany przez wybitnych ekspertów z branży, nie tylko podkreśla prestiż produktów i rozwiązań, ale przede wszystkim stanowi gwarancję ich innowacyjności oraz doskonałej jakości.

 

Oddajemy głos konsumentom!

Wiemy jak ważna jest opinia konsumentów, dlatego w ramach konkursu Złotych Medali Grupy MTP organizowane jest także otwarte głosowanie internetowe na najlepszy produkt.

Zagłosuj na najlepszą propozycję roku 2024! Produkt z najwyższą liczbą głosów otrzyma dodatkowe wyróżnienie - Złoty Medal Wybór Konsumentów Targów SAWO 2024.

Na wasze głosy czekamy do 18 kwietnia do godziny 23:59. Wyniki poznamy I dnia Targów SAWO – 23 kwietnia 2024 r.

 

PRODUKTY NAGRODZONE ZŁOTYM MEDALEM TARGÓW SAWO 2024

ATLAS FIT Insole

Nowa wkładka FIT INSOLE została opracowana z myślą o poprawie zapobiegania chorobom wśród pracowników i w przedsiębiorstwach. Dzięki doskonałemu dopasowaniu, wkładka kompensuje niewspółosiowość stopy, co przyczynia się do zmniejszenia skoków ciśnienia i zapewnia większy komfort pracy. Dodatkowo, wkładka FIT INSOLE zmniejsza zmęczenie stóp, zapewniając stabilność oraz łagodząc bóle związane z długotrwałym staniem. Jest to istotny krok naprzód dla osób, które regularnie spędzają cały dzień na nogach, a także dla firm dbających o zdrowie i komfort swoich pracowników.

oddaj głos

Automatyczna Bramka Traffic Dock Gate R2

Automatyczna Bramka Dock Gate zaprojektowana została do ochrony bram i doków przeładunkowych. Służy do zabezpieczenia stref przeładunkowych przed niekontrolowanym ruchem pojazdów. Bramka jest odporna na uderzenia, w szczególności w przypadku uderzenia przez wózek widłowy. Systemy zastosowane w bramce mogą być zintegrowane z istniejącą automatyką budynku. Zabezpieczenie posiada system automatycznego podnoszenia/opadania oraz może być wyposażone w sygnał dźwiękowy / świetlny, gdy wzrasta ryzyko zdarzeń niebezpiecznych.

Oddaj głos

Bariera akustyczna z wykorzystaniem struktur rozpraszaczy dźwięku

Innowacyjna bariera akustyczna zapewnia skuteczne tłumienie hałasu (blokowanie określonych pasm częstotliwości hałasu), dzięki zastosowaniu warstwowych układów rozpraszaczy dźwięku. Konstrukcja umożliwia dostosowanie bariery do różnych wymagań przestrzeni przemysłowych, zapewnia elastyczne, praktyczne i efektywne rozwiązanie w kontroli hałasu. To klucz do zapewnienia komfortu akustycznego w nowoczesnych przestrzeniach i wymagających środowiskach, przy zachowaniu estetyki i funkcjonalności przestrzeni.

Oddaj głos

ELOStopTime

ELOStopTime pierwszy na rynku dobiegometr oparty na bezkontaktowej metodzie pomiaru. Jest to innowacyjny system pomiarowy służący do wyznaczania czasu dobiegu maszyn, działający na zasadzie śledzenia ruchu maszyny za pomocą kamery, który między innymi zapewnia możliwość: -automatycznego generowania raportów z badań, -pełną obsługę najnowocześniejszych maszyn, -stosowanie automatycznych obliczeń wg normy PN-EN ISO 13855, -łatwe zarządzanie raportami dla setek maszyn i urządzeń.

Oddaj głos

EVO® ALTA™

EVO® ALTA™ zapewnia wszechstronną ochronę przed uderzeniami. Hełm w stylu alpinistycznym ma wyspecjalizowaną strukturę skorupy i wewnętrzną wkładkę, aby zwiększyć trwałość i wydajność absorpcji wstrząsów. Precyzyjne ustawienia regulacji umożliwiają bezpieczne dopasowanie, zapewniając stabilność hełmu. Zaprojektowany, aby zmaksymalizować kompatybilność i integrację akcesoriów, EVO® ALTA™ to adaptacyjny system z wbudowanymi punktami mocowania i wymiennym modułem przednim.

Oddaj głos

HID-RATION™ ACADEMY - Programy Właściwego Nawadniania Pracowników

HiD-RATION™ ACADEMY to pierwsze na rynku europejskim kompleksowe rozwiązanie, rewolucjonizujące podejście do właściwego nawadniania pracowników! Opiera się na najnowszej wiedzy naukowej z zakresu nawadniania organizmu, profesjonalnych produktach elektrolitowych oraz innowacyjnych rozwiązaniach monitorujących stan nawodnienia pracowników. Badania wykazują, że ponad 50% pracowników rozpoczyna pracę odwodnionych, a ponad 80% nie spożywa w pracy wystarczającej ilości płynów. Nawet lekkie odwodnienie na poziomie 1-3% może negatywnie wpływać na zdrowie, bezpieczeństwo oraz wydajność pracowników. Dlatego tak istotne jest dostarczenie pracodawcom i pracownikom odpowiedniej wiedzy i narzędzi, które pomogą zrozumieć, zdiagnozować i ograniczyć ten problem.

Oddaj głos

JALAS® EXALTER 9988 GTX

JALAS® EXALTER 9988 GTX: Zmierz się z nordyckimi warunkami We współpracy z firmą Gore wprowadziliśmy na rynek prawdziwie wodoodporne buty ochronne, które poradzą sobie w najtrudniejszych warunkach zimowych, śnieżnych i mokrych. Membrana GORE-TEX oddycha i wentyluje, utrzymując stopy suche przez cały dzień. Exalter 9988 gwarantuje najwyższą ergonomię i amortyzację, zapobiegając urazom stóp i pleców. Bezpieczne i przyczepne podeszwy zewnętrzne zapewniają stabilność i zapobiegają poślizgom, co jest powszechne w skandynawskim klimacie.

Oddaj głos

Kieszenie wiszące, Click Pocket System

CLICK POCKET SYSTEM - Przypinaj kieszenie wiszące do spodni roboczych MASCOT® CUSTOMIZED dzięki nowatorskiemu systemowi Click Pocket. Rozmieszczaj kieszenie tam, gdzie Ci wygodnie i dostosowuj spodnie do swoich potrzeb. Za pomocą dwóch prostych kliknięć możesz dostosować spodnie robocze do swoich potrzeb, rozmieszczając wiszące kieszenie tak, aby zapewnić sobie łatwy i szybki dostęp do potrzebnych narzędzi. Wyjątkowy Click Pocket System pozwala przypiąć wiszące kieszenie tam, gdzie chcesz, i dodać ich tyle, ile potrzebujesz.

Oddaj głos

Komplet odzieży ChemGuard Nomex® Comfort z technologią EcoForce™

Komplet odzieży ChemGuard Nomex® Comfort z technologią EcoForce™ jest pierwszą na rynku odzieżą bez szkodliwych związków PFAS, z wykończeniem kwasoodpornym, przeznaczoną dla pracowników sektora przemysłowego, którzy na co dzień mają do czynienia z substancjami niebezpiecznymi. W praktyce zrównoważonego rozwoju, wykończenie kwasoodporne oparte w ponad 50% na biokomponentach eliminuje konieczność ponownej impregnacji przez cały okres użytkowania, co przekłada się na ograniczenie kosztów konserwacji oraz korzystny wpływ na środowisko naturalne. Dzięki obecności włókien Nomex® i Kevlar® w składzie, odzież gwarantuje trudnopalność oraz maksymalną wytrzymałość.

Oddaj głos

Nitrex 265RP

Rękawice Nitrex 265RP powlekane pianką nitrylową zapewniają ochronę dłoni przed przecięciem na poziomie D oraz niezawodny chwyt w suchym, mokrym i lekko zaolejonym środowisku, czyniąc z nich uniwersalne rozwiązanie do szerokiej gamy zastosowań. Rękawice są wykonane z materiału z recyklingu oraz są dostarczane w opakowaniu wolnym od plastiku. Priorytetem Unigloves jest wspieranie inicjatyw chroniących środowisko - wybierając rękawice Nitrex 265RP nie tylko zapewninasz wyjątkową ochronę dłoni dla Twoich pracowników, ale również pomagasz chronić planetę.

Oddaj głos

Odzież intensywnej widzialności z technologią LED

Widoczność pracownika niezależnie od występujących warunków oświetleniowych w miejscu pracy, znacząco wpływa na ograniczenie wypadkowości, a w efekcie pozwala utrzymać ciągłość i wydajność pracy. Wiemy, że w warunkach niedostatecznego oświetlenia, pomimo stosowania odzieży zgodnej z normą EN ISO 20471 bez kierunkowego źródła światła, taśmy odblaskowe nie spełnią swojego zadania. W trosce o utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa nawet w warunkach całkowitej ciemności, opracowaliśmy odzież z technologią LED oraz z elementami wykorzystującymi efekt fotoluminescencji.

Oddaj głos

PÓŁBUT ROBOCZY OLIVIER S1

Ochrona stopy w czasie pracy jest niezwykle istotna, warto zabezpieczyć tę część ciała wysokiej jakości obuwiem roboczym. Nowoczesny model OLIVIER S1 w wersji półbut to ultra lekkie i bardzo wygodne, oddychające obuwie robocze, o nowoczesnym designe wykonane z najwyższej jakości materiałów z zachowaniem szczególnej staranności procesu produkcyjnego tak, żeby każdy użytkownik tego modelu nawet w bardzo wymagających warunkach pracy czuł się bezpiecznie, komfortowo i wygodnie. Certyfikowany podnosek wykonany z kompozytu gwarantuje ochronę naszej stopy, a w szczególności naszych palców m.in podczas uderzenia oraz upadku na stopę ciężkiego przedmiotu.

oddaj głos

SEAL MID S3S FO SR

BICAP, włoski producent zabezpieczeń, wprowadza nowy model obuwia SEAL MID S3S FO SR, certyfikowanego zgodnie z nową normą ISO20345:2022. Cholewka wykonana jest z materiałów  w 100%  METAL FREE, wodoodpornych, nubukowych, wyposażonych w dwie główne technologie, PRO AIR (oddychająca wkładka wyposażona w wodoodporną membranę, umożliwia wymianę powietrza, utrzymując chłodne i suche stopy) oraz STABILTY SYSTEM (wsparcie TPU które jest w stanie zagwarantować stabilność połączeń na każdym podłożu). Model jest objęty programem natychmiastowej dostawy.

oddaj głos

TEGERA 8846

TEGERA 8846: Najcieńsze na świecie rękawice antyprzecięciowe. Firma Ejendals z dumą przedstawia model TEGERA 8846 - naszą najnowszą innowację w dziedzinie rękawic ochronnych, uznawaną za najcieńszą na świecie rękawicę antyprzecięciową. Przewyższając swojego poprzednika, model TEGERA 8845, o imponujące 50%, rękawica ta, o grubości zaledwie 0,5 mm, płynnie łączy wyjątkową zręczność z najwyższą odpornością na przecięcia. Podnieś swoje standardy bezpieczeństwa z Ejendals - gdzie innowacja spotyka się z ochroną.

oddaj głos

Ubranie koszarowe dla Ochotniczej Straży Pożarnej

Ubranie koszarowe dla OSP uszyte jest z tkaniny typu rip-stop o składzie: 50% bawełna, 50% poliester o gramaturze ok. 200 g/m². Tkaninę cechuje zwiększona wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, odporność na zgniecenia, niska kurczliwość oraz trwały kolor. Dodatek włókna syntetycznego wydłuża okres użytkowania wykonanych wyrobów. ➢ Taśma odblaskowa perforowana o właściwościach trudnopalnych ➢ Naszywka STRAŻ wykonana metodą termotransferu typu flex, zapewnia trwałość oraz świetne właściwości odblaskowe ➢ Taśma techniczna szelek i ściągaczy odporna na przetarcia ➢ Wysoki komfort użytkowania.

oddaj głos

Urządzenie samohamowne z elektronicznym sterowaniem do skracania drogi spadania z wysokości

Urządzenie samohamowne to sprzęt służący do asekuracji przy pracach na wysokości. Jest uniwersalne - może być stosowane w wielu branżach i na wielu stanowiskach. Nowe rozwiązanie opracowane w CIOP-PIB, sterowane elektronicznie urządzenie samohamowne, pozwala na dynamiczne jego uruchomienie, niezależne od zewnętrznej energii generowanej podczas spadania człowieka. Jego wcześniejsze zablokowanie zmniejsza drogę spadania, a więc i siły działające na człowieka podczas powstrzymywania spadania. To zaś ogranicza niebezpieczeństwo odniesienia urazu, gdyż sam proces spadania i jego powstrzymywanie może być zagrożeniem dla pracownika.

oddaj głos

*Lista ułożona alfabetycznie wg nazwy produktu. Wszystkie przyznane nagrody są równoważne.